Aktív kikapcsolódás Hurghadán - Hurghada látnivalók és Hurghada fakultatív programok
Hurghada látnivalók és Hurghada fakultatív programok - Ha nem csak a tengerparton töltenél minden napot
Hurghada látnivalók és Hurghada fakultatív programok: Ha nem csak azért utaztál Hurghadára, hogy a strandon tölts minden napot, akkor jó hírem van! Ezek a hurghadai látnivalók és hurghadai fakultatív programok programok biztosan tetszeni fognak, hiszen Hurghadán még az aktív pihenésre vágyók is találnak bőven kedvükre való tevékenységet.
Hurghada viszonylag népszerű úti cél, hiszen Budapestről közvetlen járattal kb. 4 óra az út EgyptAir-el, így csupán pár óra alatt egy másik kontinensen, sokkal melegebb éghajlaton találjuk magunkat, még télen is. Ráadásul Hurghadán számos fakultatív programlehetőség közül választhatunk, akár több világhírű egyiptomi látnivalót is megnézhetünk innen kiindulva, ugyanis sok egynapos program indul Hurghadából.
egyiptom időjárás
Mikor érdemes Hurghadára utazni?
Hurghada időjárása
Áprilistól októberig, nagyon forró, 35-40 fokos a nappali hőmérséklet, a víz pedig 24-28 fok körüli, ilyenkor szinte elviselhetetlenül meleg van, főleg ha kirándulni is szeretnénk, ezért leginkább a novemberi vagy márciusi hónapban ajánlott ide utazni, mikor napközben picit már „hűvösebb”, 26-30 fokos a levegő, a Vörös-tenger hőmérséklete pedig kb. 25 fokos.
Azoknak, akik főként a látványosságokat szeretnék megtekinteni, decembertől március közepéig a legérdemesebb menni, ugyanis ilyenkor van itt a legelviselhetőbb idő. Ebben az időszakban a nappali hőmérséklet 23-26 fok, de az sem probléma, ha beiktatnánk pár tengerben fürdős napot, hiszen a Vörös-tenger hőmérséklete még ilyenkor is bőven 22-26 fokos.
Mi december legvégén mentünk, itt töltöttük a szilvesztert is, napközben kellemes 26 fok volt, de estére lehűlt a levegő 18 fokra, így ilyenkor egy pulcsi azért kellett. Az egyetlen hátrány talán az volt, hogy a nap már olyan 4 óra körül lement, így nem sokáig élvezhettük a napsütést, de a tenger 24 fokos volt, ezért még bőven tudtunk fürdeni egészen kora reggeltől délután 4-ig. Cserébe ez az időszak tökéletesen alkalmas Egyiptom és Hurghada látnivalóinak felfedezésére, illetve és a hurghadai fakultatív programokra.
Hurghada legjobb szállodái
Hol foglaljunk szállást Hurghadán?
Semmiképpen se Hurghada belvárosában szálljunk meg, mert a szállásról az utcára kilépve azonnal olyan érzésünk fog támadni, mintha egy piacon lennénk. Nem éri meg a városba foglalni, az utcákon nem lehet kellemesen sétálgatni, mert méterenként eléd áll valaki, aki próbál valamit eladni. Mi Hurghada kellemes, tengerparti részén foglaltunk szállást, a Makadi Bay-t, azon belül is ezt a hotelt választottuk, itt tudtok keresgélni Bookingon a környékbeli szállások között.
Hurghadán úgy gondoljuk, megéri kifizetni az 5 csillagot, hiszen egy egyiptomi 5 csillagos szálloda, kb. egy európai 3 csillagosnak felel meg. (Kivétel a nagyobb, nemzetközi szállodaláncokat.) Bár ezek a hotelek meglepően igényesek, rendezett, tiszta kerttel és igényes szobákkal, érdemes itt is egy pár dolgot észben tartani. A felhőtlen étel-ital fogyasztást sajnos még egy jó hotelben sem engedhetjük meg magunknak. Bármilyen vonzónak is tűnnek a gyümölcsök, saláták, inkább ne együnk belőlük, mert csapvízzel mossák őket. Aranyszabály, hogy csak olyan ételt fogyasszunk, ami jól átsült vagy megfőtt. Ma már a legtöbb helyen a jeget rendelik és nem csapvízből készítik, de egy kérdést mindenképpen megér.
Továbbá készüljünk fel arra, hogy a jó és gyors kiszolgálásnak a sztenderd áron felül extra költsége van. A kiszolgálók sürögnek, forognak és segítőkészek az első naptól kezdve, jó szokásukat meg is tartják, ha ezt az este végén vagy legalább időközönként egy kis borravalóval (baksis) díjjazzuk.
Ezen felül az Egyiptomban megszokott, erőszakosnak is mondható direkt értékesítésről még a szálloda kerítésein belül sem feledkezhetünk meg. A különböző hurghadai programlehetőségeket (quad, masszázs, spa, hajókázás stb.) értékesítő dolgozók a medence és a tenger partján is gyakran betalálnak és a kedves szóra nem igazán hallgatnak.
Ha el akarjuk kerülni az ilyenfajta zaklatást, célszerű már a legelejétől fogva udvariasan, de magabiztos módon közölni, hogy nem élnénk a lehetőséggel.
Hurghada látnivalók utazási TIPP - szervezett kirándulások
Bár igaz, hogy a legtöbb szállodában is ajánlanak fakultatív kirándulásokat, érdemes ezeket inkább online, és jó előre megvenni, mivel a hotelek ezeket jóval drágábban értékesítik. Plusz, online értékeléseket is találtok a programokról, így biztosan nem fogtok csalódni, ami sajnos Egyiptomban könnyen megeshet. Mi az egynapos szervezett kirándulásokat (Luxor, piramisok, hajókázás) itt foglaltuk le, jóval olcsóbban, mint amennyiért a szállodában árulták őket.
Hurghada fakultatív programok
Hurghada látnivalók és programlehetőségek
Hurghada látnivalók és hurghada fakultatív programok: Ha esetleg unjuk a tengerparton ücsörgést és szeretnénk Egyiptomot kicsit jobban megismerni, számos programlehetőség közül választhatunk. Hurghada nem csak a tengerpartot kedvelőknek ajánlott, hiszen sok csodálatos látnivaló adott, akár helyben, akár egy pár órányi utazásra. Ezek a legjobb hurghadai látnivalók és programlehetőségek:
Hurghada látnivalók és fakultatív programok
1. –Kairó és a Gízai piramisok
Kairóba 1 vagy 2 napos út közül választhatunk, a 2 napos utat repülővel is megtehetjük. Mi az egynapos opciót választottuk, amit itt foglaltunk le, de szerintem ha van időtök és érdekel titeket Egyiptom mélyebben is, akkor érdemes inkább egy 2 napos útra menni. 🙂
A fő programok egyike a híres Egyiptomi Múzeum, ahol több mint 120 000 műtárgy van kiállítva az ókori Egyiptomból.
Ha befizetünk a Kairói útra, akkor természetesen a világ 7 csodájának egyike, a gízai piramisok sem marad ki a programból. Élőben számunkra sokkal nagyobbnak tűntek a piramisok, mint ahogyan korábban, a képek alapján elképzeltük. A piramisokba be is lehet menni, bár innen már mindent átvittek a múzeumokba, így a szűk folyosókon kívül sok látnivaló nincs, de akit érdekel, hogy néz ki egy piramis belülről, az akár meg is nézheti.
Amennyiben adott a lehetőség, mindenképpen olyan programot válasszatok, ami tartalmaz ezen felül legalább néhány óra városnézést Kairóban is, hiszen bűn lenne kihagyni ezt a sokszínű világvárost.
Kairó egy borzasztóan érdekes, dinamikus város. Aki még nem járt hasonló helyen, annak érdemes rászánni Kaióra legalább egy fél napot és beszívni egy harmadik világbeli megapolisz légkörét. Ha csak pár órátok van, szívesen ajánljuk Garden City-t, csodálatos koloniális időkben felhúzott épületeivel és fás utcáival. Emellett Kairóban érdemes megnézni még Zamalekét is, hangulatos uszályokra épült éttermeivel, illetve a Kopt negyedet, ahol az 5. században épült függő templom található. A bevállalósaknak ajánlanánk még Islamic Cairo utcáit, de csakis a helyi kultúrát tiszteletben tartó, szigorú előírások szerint. Kairói látnivalóiról és a mi személyes tapasztalatainkról részletesen ebben a bejegyzésünkben olvashattok.
Mi Hurghadából az egynapos kairói utat választottuk, amit itt tudtok lefoglalni. Hajnalban indultunk busszal, az út kb. 7 óra volt. Reggelre értünk Kairóba, ahol az egész napos program után este 10 körülre értünk vissza a szállásra. Elég rohanós volt a napunk, így utólag a 2 napos utat választottuk volna, hogy még jobban átélhessük a csodálatos Kairót. Az 1 vagy 2 napos szervezett utakat itt lehet lefoglalni, sokkal olcsóbban, mintha a szálloda által vennétek meg. Plusz ezek a programok több mindent is tartalmaznak és ki tudjátok választani a számotokra legszimpatibbet.
Hurghada látnivalók - Itt tudtok foglalni utakat Hurghadából a Piramisokhoz:
Hurghada látnivalók
2. –Luxor, a Királyok völgye és a Karnak templom
Luxor Hurghadához már sokkal közelebb van, mint Kairó, akár busszal vagy privát sofőrrel is mehetünk, az út hossza busszal kb.4 óra. Luxorba szervezett egynapos kirándulásokat itt tudtok foglalni, jóval olcsóbban, mint amennyiért a szállodákban árulják. 🙂
Luxorban az első utunk a méltóan híres Karnaki templomhoz vezetett, ami élőben még fantasztikusabb, mint bármilyen képen. Kihagyhatatlan!
Ezután egy csodaszép helyen, a Nílus partján ebédeltünk, majd délután egy ellátogattunk a Királyok völgyébe. Itt lehetőségünk van betekinteni az egyiptomi királyok és nagy hatalmú nemesek számára, i. e. 16–11. század között épített sírokba. A sírok elég tágasak és nagyon érdekesek belülről. A gyönyörű, sok helyen nagyon jó állapotban megmaradt falfestéssel egy pillanatra mi is az ókori Egyiptomban éreztük magunkat.
Az alap belépővel az alábbi 8 sír közül háromba mehetünk be;
KV 1 – VII. RAMSZESZ
KV 2 – IV. RAMSZESZ
KV 6- XI. RAMSZESZ
KV 11- III. RAMSZESZ
KV 15 – II. SZÉTHI
KV 47 – SZIPTAH
KV 8 – MERENPTAH
KV 14 – TAUSERT ÉS SETNAKHT
Ezen felül, ha V. és VI. Ramszesz, I. Széthi vagy Thuthankhamun sírját is megszeretnénk nézni, extrán kell fizetni:
KV 9- V. ÉS VI. RAMSZESZ – 100 EGP/FŐ (KB. 1800 FT)
KV 17 – I. SZÉTHI – 1000 EGP/FŐ (KB. 1800 FT)
KV 62 – THUTANKHAMUN – 300 EGP/FŐ (KB. 5600 FT)
Az utunk ezután Hatshepsut templomába vezetett, ami szintén érdekes, de szerintünk, ha csak kevés időnk van, akkor nyugodtan kihagyható. Ezt követően hajókáztunk a Níluson, kikötöttünk Banana Island-en, ahol a banánfák közötti sétálgatás után megittunk egy smoothiet, majd elindultunk visszafelé, útközben pedig megálltunk még a Memnón-kolosszusoknál egy fotóra. A mi programunk nagyon sűrű volt és sok látnivalót magába foglalt, a végére már nagyon elfáradtunk, de teljesen megérte. Az egynapos kirándulásokat Hurghadából Luxorba itt tudjátok lefoglalni, vagy pedig itt:
Ez egy körülbelül 2 órás hurghadai program, amit reggel, az egész napos strandolás előtt, vagy akár késő délutánnaplementekor ajánlanánk. A mi szállásunkon voltak quadok, így mi innen indultunk, egyébként jön értetek egy busz és azzal visznek át az indulás helyére. Mi naplementekor mentünk, a sivatag gyönyörű ilyenkor. A quadozás során meglátogattunk egy beduint is, a program végén pedig a tengerpartról csodálhattuk a naplementét. Magától értetődő, hogy ajánlott ide olyan ruhával készülni, amit nem sajnálunk. Az itteni quadozáshoz előzetes tapasztalat nem szükséges, kis rutinnal is könnyen teljesíthető az út. A program fő értéke inkább a környezet szépségében és érdekességében rejlik, aki dinamikus, vagy akár extrém programra számít, annak csalódást okozhat.
Hurghada látnivalók - Quad Safarit Hurghadán itt tudtok foglalni:
Hurghada látnivalók - a Vörös-tenger
4. –Hajóutak (snorkeling vagy búvárkodás)
Ahol van tenger, ott általában van hajókirándulás is, ezért, ha a Vörös-tengert nem csak a partról szeretnénk megismerni, akkor többféle hajóút közül is választhatunk, a hajókázás során pedig akár delfineket is láthatunk. Nem célszerű, ennek ellenére olyan programra foglalni amely delfin “spotting”-ot ígér. Először is, mert ilyen utakon sincs rá garancia, hiszen ezek a gyönyörű lények értelemszerűen nem a mi kedvünk szerint jönnek elő, másrészt mivel több olyan visszajelzést is hallottunk hogy ilyen esetben a helyi „idegenvezetők, kapitányok” mindent megtesznek azért, hogy a nyaralók delfint lássanak és pozitív élménnyel távozzanak, hogy sokszor ezt agresszív módon, az állatokat kergetve, más hajókkal együtt beszorítva érik el.
A hurghadai hajókirándulásokon van lehetőség snorkelingezni is, ami egy nagyon jó alternatíva lehet azoknak, akik nem szeretnének vagy nem tudnak búvárkodni, hogy megtekinthessék a híres vörös-tengeri korallzátonyokat. Itt, szigorúan a mindent a szemnek elvvel élve, különleges és színes tengeri lényeket van alkalmunk megtekinteni. A Vörös-tenger nem hiába világhírűen gyönyörű, így ezt a hurghadai programot is nagyon tudjuk ajánlani. Mi hajóutat itt foglaltuk le.
Hurghada látnivalók - Foglald le alább a hajóutad időpontját Hurghadán:
Amennyiben további kérdésetek merülne fel, vagy még fontolgatjátok a kairói és egyiptomi utazást, hogy hogyan tovább, keressetek minket bizalommal, szívesen segítünk mind további tanácsokkal, mind egyedi utazásszervezéssel.